Popularni muzičar Dino Merlin svima je dobro poznat, a njegova biografija Dean Marilyn Life Story bilježi njegove formativne godine, poteškoće povezane s teretom slave i naposljetku njegovu uspješnu putanju u karijeri. Odgajan od svoje majke, Bule, koja je prenijela učenja islama, Merlin se suočavao s trenucima nedaća; za vrijeme Bajrama jednim je komentarom odbacila i Bregu i Čolu.

  • Dino Merlin, ili Dino Merlina, služi kao ogledalo burne povijesti Balkana, ilustrirajući ne samo izazove, već i duboke veze koje nastaju, posebno kroz glazbu i divljenje publike prema zajedničkim glazbenim ikonama. Iskusio je život u siromaštvu. Milica Milša, najznamenitija žena koja je prošetala ulicama Beograda, podnosi svoje borbe da čuje njegov glas. Osobna priča Dine Merlina duboko je prožeta temama tuge, otpornosti i postignuća.

Dolazeći iz skromne sredine, suočio se s napuštanjem svog oca u dobi od pet godina, zbog čega ga je odgajala isključivo majka. Suočen s financijskim poteškoćama, rano je počeo raditi, čak se zaposlio u tvornici, dok je istovremeno njegovao trajnu ljubav prema glazbi, posebice gitari. Informacije o njegovom osobnom životu rijetko se otkrivaju; umjesto toga, problemi koji ga utječu artikulirani su kroz tekstove njegovih pjesama.

  • Iako rijetko govori o svojim privatnim stvarima, u jednom je trenutku ipak priznao da je ocu oprostio njegovu odsutnost, iako to ne znači da je zaboravio. „Otac mi je bio zaposlen kao stolar, dok je majka bila na poziciji bule, što označava muslimansku sveštenicu. Moje djetinjstvo bilo je obilježeno velikim izazovima; moj otac je napustio obitelj kada sam imao sedam godina, dok je moja sestra Amina imala samo pet.

Unatoč tim teškoćama, moja majka se trudila pružiti nam sve što je mogla, pobrinuvši se da se suočim s minimalnim uskraćivanjem – poput nabave bicikla, polovnih skija i dobivanja jabuke svake večeri, što je Dinu zapravo bilo dovoljno Merlin za Informer.ba za to vrijeme. Imao je duboku naklonost prema svojoj sadašnjoj supruzi, nadilazeći njegove osjećaje prema bilo kome drugom.

  • Već 35 godina uživa u sretnom braku sa suprugom Amelom, s kojom ima kćer, također po imenu Amela, i sina po imenu Hamza. Njihova je veza nailazila na velike prepreke, prvenstveno zbog Amelinog bogatog odgoja, zbog čega njeni roditelji nisu odobravali njihov brak. Međutim, utjelovljujući izreku da ljubav pobjeđuje sve, dvadesetogodišnja Amela odlučila se udati za Deana u tajnosti prije nego što se preselila da živi s njim i njegovom majkom.

U trajanju od šest mjeseci, njezini su se roditelji opirali ideji da se sastanu s njom; međutim, na kraju su pristali, što je rezultiralo cvjetanjem veze. Dino je naišao na poteškoće u braku koje su proizlazile iz njegove nevoljkosti da napusti glazbu, strast koja je često poticala razdor, jer je opseg njegovog konačnog uspjeha bio uglavnom nepredviđen. “Zvijezde su se uistinu posložile u našu korist.

  • Upoznali smo se sa 17 godina, a one predstavljaju nevinost i čistoću. Zahvalan sam što je naša ljubav opstala do danas. Za mene Amela utjelovljuje uloge supruge, majke, ljubavnice i majke moje djece; ona služi kao izvor utjehe u trenucima tuge, moja najpouzdanija osoba od povjerenja, a njezino smireno držanje pruža utjehu mojoj često razdražljivoj naravi, dok ona zadržava svoju pribranost.

To bi mogao biti temelj našeg skladnog odnosa. Zanimljivo glazbeno putovanje Deana Merlina počelo je 1991. godine kada je Dervišhalidović započeo solo karijeru pod umjetničkim imenom Dino Merlin. Dok se nastavlja baviti područjem pop glazbe, on integrira aspekte elektroničkih, orijentalnih i etničkih stilova kako bi stvorio jedinstven zvuk. Njegov prvi samostalni album pod nazivom “My Dream” izašao je 1993. godine, a komponirao je i prvu himnu Bosne i Hercegovine, poznatu kao “Jedna si jedina”.

  • Sudjelovao je na natjecanju za pjesmu Eurovizije u tri različita navrata: prvo, 1993. u Dublinu, gdje je skladao pjesmu “All the Pain in the World”, označivši prvo predstavljanje Bosne i Hercegovine kao nezavisne države; zatim, 1999. u Jeruzalemu, gdje je izveo pjesmu “Passengers” zajedno s francuskom umjetnicom Beatrice Poulo; i konačno, 2011. godine u Düsseldorfu, gdje je u ime Bosne i Hercegovine prikazao djelo “Ljubav zainad”.
Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here